İran

Tuğamiral Seyyari: İran Silahlı Kuvvetlerinin İHA-SİHA gücü inkar edilemez

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Koordinatör Yardımcısı, ülkenin Silahlı Kuvvetlerinin İHA-SİHA kabiliyetinin inkar edilemez bir gerçek olduğunu söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti, çeşitli tipte İHA’ların tasarım, geliştirme ve yapım ve işletim süreçlerinin hızlanması nedeniyle artık uluslararası arenada İHA-SİHA güçlerinden biri konumuna gelmiştir.

İran’ın savunma doktrini, caydırıcılık ilkesine dayanmaktadır; Güvenilir bir askeri ve silah kabiliyetine sahip olmak, güçlü ve iyi donanımlı bir silahlı kuvvete sahip olmak, gerçek caydırıcılığın yaratılmasında kilit rol oynamaktadır.

Radyo ve Televizyon Ajansı’na göre, İran Ordusu Koordinatör Yardımcısı Tuğamiral Habibullah Seyyari, İran Silahlı Kuvvetlerinin ufkunun, günün tehditleriyle orantılı herhangi bir tehditle başa çıkmak için caydırıcı yeteneğini artırmak olduğunu söyledi.

İHA’ların muharebelerdeki rolüne değinen Seyyari, İran’ın İHA’ları tersine mühendislikle başlattığını, ancak bugün İHA’ların orduda, Savunma Bakanlığı’nın endüstrilerinde ve İran bilgi tabanlı şirketlerinde üretilmesi fikrinden yapıldığını söyledi.

İran ordusunun koordinatör yardımcısı, İran’ın gelecekte büyük bir drone tatbikatı yapacağını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.