İran

Tuğamiral Seyyari: İran Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu teçhizat yerli olarak üretiliyor

İran Ordusu Koordinatör Yardımcısı, yaptırımları Silahlı Kuvvetlerin gelişimi ve kendi kendine yeterliliği için bir faktör olarak nitelendirdi ve “İran Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu tüm teçhizat ülke içinde üretiliyor” dedi.

Silahlı Kuvvetlerdeki bilim insanlarının stratejilerine değinen Tuğamiral Habibullah Seyyari, “Teçhizat ihtiyacı, İran Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılama yönünde hareket etmesine ve ihtiyaç duyduğu tüm teçhizatın ülkede yapıldığı istikamete gitmesine neden oldu.”

Seyyari, ”ilk olarak İran Silahlı Kuvvetleri’nde ileri teknoloji ekipman üretimine tersine mühendislikle başladık, bugün Silahlı Kuvvetlerin ihtiyaç duyduğu ekipmanların imalatında ilerleme kaydettik ve bugün fikirden nihai ürüne kadar kendimiz üretiyoruz. Bu mesele, İran’ın varlıkları ile diğer ülkelerin askeri teçhizatı arasında büyük bir farka neden oldu.” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Koordinatör Yardımcısı ayrıca şöyle dedi: ”Bugün en modern fırkateynlere sahibiz; Çünkü deniz seviyesinde ve hava, deniz ve denizaltı saldırılarına karşı hem hücum kabiliyetine hem de savunma kabiliyetine sahibiz.”

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.