İran

Tuğamiral Tengsiri: İstikbar cephesi söyleminin sahadaki yenilgisi aşikardır

İran Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı, “İstikbar cephesi söyleminin çöküşü, solgunluğu ve yenilgisi sahada ortaya çıktı” dedi.

Tuğamiral Tengsiri, Besic (Milis) haftası ve savunma hazırlıklarının değerlendirilmesi münasebetiyle dün, İran’ın güneyinde yer alan Bumusa adasını ziyaret etti. Burada konuşan Tengsiri şöyle dedi: ”Düşmanlar Afganistan, Irak, Yemen, Lübnan ve Suriye’de yenildiler ve halihazırda ne yapacakları konusunda şaşkınlar ve kafaları karışık.”

İranlı askeri yetkili, ayrıca şöyle dedi: “Geçmişte olduğu gibi, cihatçı ve devrimci bir ruha sahip Besic ve Besic’in gayretli gençliği, sınırların güvenliğini sağlamak ve insanların sorunlarını çözmek için hizmet sunmaya devam edecekler.”

İran İslam Cumhuriyeti’nin kurucusu İmam Humeyni (ra) 26 Kasım 1979 tarihinde Milis Güç (Besic) teşkilatının kurulmasını fermanını yayınlamıştı.

Son kırk yılda, Milis güçler, İran İslam Cumhuriyeti’ni sadece savunma ve askeri konular, çeşitli alanlarda desteklemekle kalmamış, aynı zamanda bilim ve teknoloji alanında da önemli ilerlemeler kaydetmiştir.
Devrimin ve İslam Cumhuriyeti’nin ağırlık merkezi olarak İran’da Besic düşüncesinin başarısı, bölgedeki diğer milletler için bir model haline geldi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.