İran

Tuğgeneral Hacizade: İran ordusu ve devrim muhafızlarının dostluğu köklüdür

İran devrim muhafızları ordusu uzay ve havacılık güçleri komutanı Tuğgeneral Emir Ali Hacizade, şehit Ali Seyyad Şirazi’nin intikamı operasyonunun yıldönümünde yaptığı konuşmada, ‘İran ordusu ve Devrim Muhafızları arasında dostluğun köklü olduğunu söyledi.

Fars haber ajansına göre İran devrim muhafızları ordusu uzay ve havacılık güçleri komutanı Tuğgeneral Emir Ali Hacizade, İran devrim muhafızlarının şehit Seyyad Şirazi’nin intikamını aldığı operasyonla, şehit Kasım Süleymani’nin intikamını aldığı operasyonu arasında bir fark olmadığını belirterek, ‘şehit Seyyad Şirazi’nin intikamının alınması İran Devrim Muhafızları için bir haysiyet meselesiydi’ dedi.

İran devrim muhafızları ordusunun 8 yıllık mukaddes savaş komutanlarından Ali Seyyad Şirazi, 10 nisan 1999’da Halkın Münafıkları adlı terör örgütü tarafından Tahran’da şehit edilmişti.

Bu cinayetin ardından İran devrim muhafızları ordusu, terör örgütü mensuplarının Irak’ta yuvalandıkları üssü füzelerle yerle bir etti.

Sözkonusu terör örgütü Amerika ve Fransa gibi batılı devletlerin desteğine sahip bulunuyor.

Halkın Münafıkları adlı terör örgütü, İran’da İslam inkılabının zaferinden bu yana İran’da binlerce sivilin ve devlet yetkilisinin şehadetine neden olan terör saldırıları düzenlemiş ve bu saldırılarda hastane ve camiler de hedef olmuştur. Sözkonusu terör örgütünün saldırılarında bu zamana na kadar en az 17 bin insan şehit olmuştur.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 22 Eylül 2020 (31) içerik yüklenmiştir.