İran

Tuğgeneral Haydari: Yakın gelecekte İran ordusunun uzun menzilli SİHA’ları görücüye çıkacak

İran ordusu Kara Kuvvetleri komutanı, ”Yakın gelecekte uzun menzilli insansız hava araçları ve tanksavar füzelerini görücüye çıkaracağız” dedi.

İran’ın doğusundaki Güney Horasan eyaletine bağlı Zirkuh şehrinde sınır güçlerini ziyaret eden kara kuvvetleri komutanı Tuğgeneral Kiomers Haydari, ”Yakın gelecekte ve 3 Hordad 1401’den önce, uzun menzilli dronlar her türlü iklim koşulunda özel harekat icra edebilecek donanıma sahip olacak ve modern sistemlerle donatılmış çeşitli tipte tanksavar füzeleri görücüye çıkacak.” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti’ne ait kara kuvvetlerinin çoğunun bugün sınırlarda konuşlandığını söyleyen Tuğgeneral Haydari, “Düşmanlarımız İran İslam Devrimi’nden bu yana 43 yılı aşkın bir süredir bize karşı her türlü oyunu denediler ve başarılı olamadılar, yenilgiden başka bir sonuç almadılar.” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Komutanı, ayrıca şöyle dedi: ”Bu toprakların bir askeri olarak, düşmanlara İran İslam Cumhuriyeti ile olan düşmanlıklarını bırakmalarını ve akılsızca ülkemize herhangi bir şekilde saldırmaları halinde ağır yenilgi alacaklarını ve rezil olacaklarını bilmeleri konusunda uyarıyorum.”

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.