Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Tulkerem’in Kuzeyinde 5 Filistinli İşçi İşgalcilerin Saldırılarında Yaralandı

Hastane kaynaklarının verdiği bilgilere göre bugün (10 Aralık Salı) sabah işgal altındaki Kudüs’ün kuzeyinde yer alan Tulkerem’in kuzeyinde beş Filistinli işçi işgalci askerlerin saldırılarında muhtelif şekillerde yaralandı. 

Filistin Kızılay Teşkilatı, sağlık ekiplerinin gerçek mermilerle yaralanan beş Filistinli işçiye ulaştığını ve ilk müdahaleyi yaptıklarını bildirdi. Ayrıca bugün Tulkerem’in kuzeyinde Nezletu İsa köyünde ırkçı ayrım duvarının yanında çok sayıda Filistinlinin de işgal güçlerinin attığı gaz bombalarından etkilendiği belirtildi. 

Kızılay Teşkilatı’nın verdiği bilgilere göre Filistinli işçilerin 1948’de işgal edilmiş bölgedeki iş yerlerine gitmek için kullandıkları ırkçı ayrım duvarı kapılarından birinin önünde işgalci askerlerle işçiler arasında çatışmalar çıkması üzerine askerlerin gerçek mermiler ve gaz bombaları kullanması üzerine yaralanan işçilerden dördü ilk yardım müdahalelerinin yapılmasından sonra hastaneye kaldırıldı. Bir genç de Zeyta beldesinde yine ırkçı ayrım duvarının yanıbaşında gerçek mermiyle yaralandı. Yaralıların durumlarının orta derecede olduğu belirtildi. 

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgalci askerler geceden bölgeyi kapattı ve sabahleyin işçilerin geçmesi için geçiş kapılarını açmadılar. Sabahleyin işçilerin geçmek için buralara gelmesi üzerine işgalci askerlerin izin vermemesi nedeniyle de çatışmalar çıktı. 

Ekonomik şartlardan dolayı Batı Yaka’da yaşayan on binlerce kişi 1948’de işgal edilmiş bölgeye geçerek çalışmak zorunda ve bunlar her gün ırkçı ayrım duvarının geçiş noktalarını kullanmak zorundalar. Ancak zaman zaman işgalci askerler buraları kapatarak işçilerin iş yerlerine gitmelerine engel oluyor.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.