IrakİranKuzey Amerika

Tümgeneral Abdurrahim Musevi: Amerika’nın sömürdüğü Arapları ‘İranla korkutma’sı ABD’nin bir stratejisidir

İran ordusu genel kurmay başkanı tümgeneral Seyyid Abdurrahim Musevi, Amerika’nın BAE ve Irak’a gelmesinin sebepsiz olmadığını, bunun gerçekte ABD’nin İranofobi planı doğrultusunda Arapları korkutmak ve sömürmeye dayalı stratejisi olduğunu söyledi.

Tümgeneral Musevi,  dün Tahran’ın güneyinde yer alan Şehr Rey ilçesinde bir etkinlikte yaptığı konuşmada, ‘Amerika’nın bölgeye yönelik son girişimleri ve maceracılığına dikkatlice bakılması gerektiğini’ belirterek, İran milletinin bütün zorluklara rağmen İslam inkılabına bağlılığı her zamandan daha fazlasıyla gösterdiğini ve bunun  İran’ın dünyada konumunun güçlenmesine vesile olduğunu söyledi.

İran ordusu genel kurmay başkanı, Amerika’nın bölgenin güvenliğini bölge ülkelerinin sağlaması gerektiğini bilmesi ve öğrenmesi gerektiğini belirterek, ‘düşmanların en küçük bir girişiminde onların her şeyinin bir anda yok olacağını bilmesi gerektiğini’ söyledi.

Tümgeneral Musevi, İran’ın 40 yıldır namus, din ve vatanı savunduğunu belirterek, ”İran halkının düşmanların bütün tehditlerine rağmen güçlü ve kararlı bir şekilde durduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 14 Kasım 2019 (3) içerik yüklenmiştir.