İran

Tümgeneral Musevi: Bağımsızlığı ve toprak bütünlüğünü korumak ordunun ana görevidir

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Başkomutanı, ülkenin bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü korumayı İran İslam Cumhuriyeti Ordusunun ana görevi olarak niteledi.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Başkomutanı Tümgeneral Seyyit Abdulrehim Musevi, Pazartesi günü, Ordu Kara Kuvvetleri Şehitler Eğitim Merkezi’nde düzenlenen bir törende yaptığı konuşmada ülkenin bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü korumanın İran İslam Cumhuriyeti Ordusu’nun ana görevi olduğunu belirterek, İran ordusunun mücahit askerlerinin 8 yıllık kutsal savunma döneminden gururla çıktığını belirtti.

Tümgeneral Musevi, bugün İran İslam Cumhuriyeti’nin nizamı, kutsal savunma dönemi şehitleri sayesinde her geçen gün daha güçlü bir şekilde ilerlediğini ve ülkenin bayrağını dalgalandırdığını kaydederek, İslami nizamın şimdiye kadar düşmanın ülkenin bağımsızlığına karşı en ufak maceracılığına izin vermediğini vurguladı.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Başkomutanı, ordunun gece gündüz her saat ve anda İran’ın havasında, karasında ve denizlerinde açık suların derinliklerine kadar varlık gösterdiğini ve ülkeyi koruma görevini sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.