HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Tümgeneral Selami: İran’ın yükselmesi için elimizden geleni yapıyoruz

İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, İran milletinin her zaman iç gücüyle gurur duyduğunu ve Allah’a güvendiğini vurgulayarak, “İran halkının yükselmesi ve refahı için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Tümgeneral Selami, dün gece İmam Hasan (S) Karargahı’nda yaptığı konuşmada, korona salgınıyla mücadele için  ordunun hükümete yardımcı olduğunu belirterek, koronayla ilgili  olarak devrim muhafızları ordusunda  toplantı yaptıklarını belirtti ve ‘toplantıda ulusal irade ve kararlılığın ortaya çıkmasıyla koronavirüs salgını ile mücadele ve halkın hayat şartları, bu salgının neden olduğu sorunlar ve çözüm yolları ele alındı” dedi.

Tümgeneral Selami, “Topluma ve mevcut sorunlara  yardım sağlamak için bir kez daha bir araya gelmemiz ve korona ve diğer hastalıkların neden olduğu yaşam baskılarının üstesinden gelebilmek için irade ve motivasyonumuzu birleştirmemiz gerektiği sonucuna vardık.’ dedi. 

Tümgeneral Selami,  İran milletinin her zaman kendi milli gücüyle gurur duyduğunu ve Allah’a güvendiğini vurgulayarak, “Bugün dünyanın farklı yerlerinde ve farklı ülkelerde görüyoruz ki bir hükümet ve bir ülke yabancılara güvenerek ayakta durmak istiyorsa, arkası boşta kalacak zira bu güven su üzerindeki köpük gibidir.” dedi.

Devrim Muhafızları Komutanı, “İran milletiyle Amerikan dilinde konuşmak isteyenler bilsinler ki milletimiz hiçbir şey için izzetini feda etmeyecektir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.