İran

Tümgeneral Selami: Savunmamız düşmanın harekat üslerinde olacak

İran İslam Devrimi Muhafızlar Ordusu komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, İran’ın savunma önlemlerinin düşmanın operasyonel üslerinden başlayacağı konusunda uyardı.

Tümgeneral Selami, dün Büyük Peygamber 17 ortak tatbikat kulisinde yaptığı açıklamada, ”Savunma stratejimizi hücum taktikleriyle birleştiriyoruz. Yani ülkemizin toprak bütünlüğünü ve bağımsızlığını ve hayati çıkarlarını savunduğumuzda, bu savunma askeri savunma değildir ve bizim savunmamız düşmanın operasyonlarına karşı anında cevap verecek şekilde olduğunda savunma manasına gelir.”

Tümgeneral Selami, ayrıca ”Devrim Muhafızları Ordusu ve Donanmasının temelinde, düşman harekât düzeninin teşkilatlanmadan bozulması ve düşman harekât düzenine kaos ortamının ve bir düzensizliğin verdirilmesinin olduğunu” söyledi.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusunun Büyük Peygamber (S) 17 Tatbikatı, Fars Körfezi kıyılarında, Hürmüz Boğazı’nda ve Hürmüzgan, Buşehr ve Huzistan illerinin genel bölgesinde beş gün boyunca (Pazartesi) devam edecek ve bu tatbikata gönüllü milis güçleri de katılmaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.