HaberlerAmerikaDünyaOrtadoğu

Tunus Cumhurbaşkanı Said, ABD’den gelen heyeti kabul etti

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, ABD’den gelen resmi heyeti kabul etti. Görüşmede Said’e, Biden’ın yazılı mesajı iletildi. Mesajın içeriğiyle ilgili bilgi paylaşılmadı.

Tunus Cumhurbaşkanlığı resmi Facebook sayfasından yapılan açıklamada, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said’in ABD Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Jonathan Finer başkanlığındaki heyeti kabul ettiği bilgisi paylaşıldı.

Biden’ın mesajı iletildi

Heyetin Said’e, Biden’ın yazılı mesajını ilettiği belirtilen açıklamada, mesajın içeriğine ilişkin bilgi verilmedi.

Görüşmede Said, “25 Temmuz’da alınan istisnai tedbirlerle siyasi, ekonomik ve sosyal krizlerin yanı sıra yolsuzluk ve rüşvetle mücadele için anayasa uygulanarak halkın büyük bir kısmının taleplerine cevap verilmiştir.” ifadesini kullandı.

Bazı çevrelerin Tunus hakkında söylentiler yaydığı ve yanlış bilgi verdiği konusunda uyaran Said, “Tunus’un Amerikan toplumuyla paylaştığı özgürlük, adalet ve demokrasi değerleri konusunda endişelenecek bir durum söz konusu değildir” değerlendirmesinde bulundu.

Finer ise “ABD başkanı Tunus’taki durumu yakından takip ediyor. Tunus’a ve Cumhurbaşkanına saygı duyuyor” açıklamasını yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.