HaberlerDünyaOrtadoğu

Tunus Meclis Başkanı Gannuşi, askeri hastaneye kaldırıldı

Tunus Meclis Başkanı ve Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi’nin koronavirüs nedeniyle sağlık durumunun kötüleştiği ve başkentteki askeri hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Meclis Başkanı Basın Müsteşarı Vesim el-Hadravi, yaptığı açıklamada, “Gannuşi’nin sağlığı bir süre önce yakalandığı COVID-19’un etkileri sonucu kötüleşti ve askeri hastaneye nakledilmesi gerekti.” dedi.

Doktorların Gannuşi’nin hala Kovid-19’un yansımalarından dolayı sağlık sıkıntısı yaşadığını doğruladığını belirten Hadravi, “Gannuşi’nin durumu şu anda stabil ve doktorlar bu gece hastaneden ayrılabileceğini onayladı.” diye konuştu.

Gannuşi’nin yardımcısı Mahir Mezyub da Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Gannuşi’nin yurt dışında tedavi görmek istediği yönündeki haberlerin doğru olmadığını, Gannuşi’nin ülkeden ayrılmayı düşünmediğini ve düşünmeyeceğini bildirdi.

Gannuşi’nin sosyal medya hesabından 13 Temmuz’da paylaşılan yazılı açıklamada, Meclis Başkanının COVID-19 testinin pozitif çıktığı belirtilmişti.

Gannuşi’nin siyasi danışmanı Riyad eş-Şuaybi geçen hafta yaptığı açıklamada, bir süre önce COVID-19’a yakalanan Gannuşi’nin iyileştiğini, bir haftalık tedavinin ardından hastaneden taburcu edildiğini ve sağlık durumunun çok iyi olduğunu ifade etmişti.

Geçen Pazar, Tunus cumhurbaşkanı Said, Başbakan Hişam el-Mashishi’yi görevden aldı ve parlamentoyu bir ay süreyle askıya aldı.

Qais Said, Tunus parlamentosu üyelerinin dokunulmazlıklarını da kaldırarak, muhaliflerin hükümete karşı bir darbe olarak nitelendirdiği yeni hükümet kurulana kadar görevi devraldı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.