AvrupaDünyaHaberler

Ukraynagate’de yeni skandal; Trump’ın yakınlarının mali yolsuzluğu

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ukrayna’da başkanlıkta muhtemel rakibi Biden’in ticari faaliyetlerinde pürüz arama çabaları sürerken, şimdi Trump’ın yakınlarının Ukraynalı taraflarla bir takım mali fesat işlerin peşinde oldukları ortaya çıktı.

Haber kaynaklarının belirttiğine göre, ABD Başkanı Trump’ın özel avukatı Rudy Juliani geçen ilkbahar aylarında Kiyev yönetimine Jeo Biden’i suçlamaları için baskı yaptığı sıralarda, Trump’ın avukatının bazı yakınları Ukrayna’da ticari faaliyet yürüttükleri ortaya çıktı.

Söz konusu cumhuriyetçi iş adamları Juliani ve Trump için çalışıyordu ve Ukrayna’da petrol ve doğalgaz sanayilerinde yeni bir yönetim uygulamaya çalışıyor.

Trump’ın yakınları bu yöndeki anlaşmaları Trump ve yakınlarının firmalarına yönlendirmeye çalışıyordu.

Ancak Trump’ın yakınlarının planları Petro Proşenko cumhurbaşkanlığı seçimlerini Vlodimir Zelenski karşısında kaybedince sıkıntı ile karşılaştı ve bu yüzden bu yakınları Trump’la Jeo Biden hakkında konuştular.

ABD Başkanı Trump kongrenin cumhuriyetçi üyelerine enerji Bakanı Rick Perri Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski’nin 25 Temmuz’da kendisini aramasına sebep olduğunu anlattı. Perri ise Trump’ın bu sözlerini reddetti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2021 (20) içerik yüklenmiştir.