Kuzey Amerikaİran

Uluslararası aktivistler ve analistler ABD’nin Press TV’yi engelleme eylemini eleştiriyor

ABD’nin PressTV web sitesindeki baskısı, uluslararası aktivistlerden ve analistlerden Washington’a karşı bir eleştiri dalgasına yol açtı.

Dünyanın dört bir yanındaki medya aktivistleri, sosyal medya kullanıcıları ve uluslararası analistler, ABD Adalet Bakanlığı’nın ifade ve medya özgürlüğünü açıkça ihlal ederek, Press TV web sitesini engelleme hareketini eleştirdi ve Washington’un hareketinin ifade özgürlüğünü engellediğini bildirdiler.

ABD Adalet Bakanlığı Salı akşamı yayınladığı bildiride, İslami Radyo ve Televizyon Birliği’ne bağlı 33 web sitesini ve Irak Ketaib Hizbullah’a ait üç web sitesini ABD yaptırımlarını ihlal ettiği gerekçesiyle engelledi.

El-Alem, el-Fırat, el-Mesire ve PressTV, ABD yaptırımlarını ihlal etme bahanesiyle ABD tarafından yasaklanan başlıca web siteleri arasındaydı.

İran İslam Cumhuriyeti Yayın Kurumu’nun ilk İngilizce yayın yapan kanalı olan PressTV, “Başka bir açıdan haber” sloganıyla 2 Temmuz 2007 tarihinde yayın hayatına başlamıştır.

“Press TV” bugüne kadar doğru haberler, çeşitli belgeseller ve yuvarlak masa tartışma programları sunarak dünyada geniş bir kitleye ulaşmayı başardı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.