Dünyaİran

Uluslararası Gurbetteki Mücahitler oturumu düzenlendi

Dün akşam Tahran’da Uluslararası Gurbetteki mücahitler 5. oturumu düzenlendi.

Uluslararası Gurbetteki Mücahitler 5. oturumu Genel Sekreteri Hüseyin Ekberi yaptığı açıklamada söz konusu oturumu İran’da yaşayan yabancı misafirlerin katılımı ile düzenlendiğini ve bu yıl Korona salgını ve özel kısıtlamalar nedeni ile yurtdışındaki misafirlerin davet edilmediğini duyurdu.
Uluslararası Gurbetteki Mücahitler 5. oturumu genel sekreterliği bu yılki oturumun mücadeleci Müslüman ülkelerin büyükelçileri ve Filistin direniş grupları katılımı ile düzenlendiğini belirterek, oturumun gurbette hamaset yaratan mücahitleri ve düşman ile en ön cephede olan ülkelerde cihat bayrağını omuzlayan mücahitleri anmak için düzenlendiğini söyledi.
Hüseyin Ekberi ayrıca halihazırda Nijerya, Yemen, Filistin, Lübnan ve Bahreyn’nin Dünya istikbari ile mücadele bayrağını omuzlayan ülkeler olduğunu, İran’daki temsilcilerine teşekkür ettiklerini hatırlattı.
Her yıl Ehlibeyt imamlarının sekizincisi İmam Rıza’nın -as- şehadeti yıldönümü olan safer ayının son gününde İran’da uluslararası Gurbetteki Mücahitler oturumu düzenleniyor.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 27 Ekim 2020 (45) içerik yüklenmiştir.