OrtadoğuSuriyeUmmanYemen

Umman Sultanlığı dışişleri bakanı Al- Busaidi Suriyeyi ziyaret edenler kervanına katıldı

Umman Sultanlığı dışışleri bakanı Al- Busaidi Suriyeye ziyaret edenler kervanına katıldı.Al-Mikdat ile görüşen Umman Sultanlığı Dışışışleri bakanıyla yaptığı görüşmede; Al-Miqdad şunları söyledi: Bu ziyaret çok önemli ve önemli ve boyutlarını iki dost ülke ve halk arasındaki ve Devlet Başkanı Beşar Esad ile Sultan Haitham bin Tarık arasındaki yakın ilişkiler yoluyla alıyor ve bu nedenle bizim için O’nunla görüşmemiz için bir fırsattı. Ekselansları, Cumhurbaşkanı Esad ile birlikte ve ortak Arap eylemi ve Arap dayanışması çerçevesinde önemli olduğunu düşündüğü konuları gündeme getirdi ve Arap ülkelerimiz arasında geçmişteki hataları düzeltmek ve herkes için bugünü ve geleceği inşa etmek için en iyi ilişkilerin kurulmasını sağlamanın yollarını konuşuldu..

Al-Busaidi ise , ” Başkan Beşar Esad ile görüşmekten onur duydum ve kendisine Sultan Haitham bin Tarık’ın Suriye liderliğine ve kardeş Suriye halkına selamlarını ve mesajını ilettim. İki ülke ve halklar arasındaki, yakın medeni ve tarihi ilişkiler olan ilişkilere vurgu yapıldı ve ortak ekonomik çıkarlarımızı derinleştirmeyi dört gözle bekliyoruz.

Suriye’nin Arap Birliği’ne dönüşüyle ​​ilgili bir soruya yanıt olarak Miqdad, “Arap dışişleri bakanlarının son toplantısı, bazı Arap konularının gayri resmi bir şekilde tartışıldığı bir istişare toplantısıydı ve biz her zaman bugünü ve geleceği konusunda iyimseriz” dedi.

Buna karşılık Al-Busaidi, aynı soruya yanıt olarak şunları söyledi: Bu toplantılar ve diyaloglar konusunda iyimseriz ve sonunda sadece doğru olanın doğru olduğuna ve doğru olanın Arap-Arap iyileşmesi olduğuna inanıyoruz.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Temmuz 2024 (6) içerik yüklenmiştir.