Filistinİşgalci İsrail RejimiÜrdün

Ürdün parlamentosu, Siyonist rejim elçisini ihraç etmeye oy vardi

Siyonist rejimin Maliye Bakanı’nın Ürdün’ün toprak bütünlüğüne yönelik açıklamaları ve ırkçı tutumları üzerine bu ülke parlamentosu, Siyonist rejimin büyükelçisinin Ürdün’den ihraç edilmesi yönünde olumlu oy kullandı.

Siyonist rejimin maliye bakanı Bezalel Smotrich geçtiğimiz günlerde işgal altındaki Ürdün ve Filistin’in bazı bölümlerinin işgal edilen topraklarla birleştirildiğini gösteren bir harita gösterdi.

Ürdün Parlamentosu üyeleri, dün öğleden sonra Siyonist rejimin büyükelçisinin bu ülkeden sınır dışı edilmesi planına evet oy kullandı.

Filistin Parlamento Komisyonu ve çok sayıda Ürdünlü temsilci, Siyonist rejimin büyükelçisinin Ürdün’den sınır dışı edilmesini talep etti. Ürdün parlamentosu, bu ülkenin hükümetinden Siyonist rejimin büyükelçisini sınır dışı etmesini istedi.

Ürdün Parlamento Başkanı Ahmet el-Sefdi, Temsilciler Meclisi olarak, İsrail [ait] denilen ve Haşimi Krallığı ve Ürdün ve işgal altındaki Filistin topraklarının [İsrail’e] ilhak edildiğini içerek bir haritanın Siyonist Maliye Bakanı tarafından kullanılması konusunda hükümetten etkili ve verimli önlemler almasını istediklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (6) içerik yüklenmiştir.