İran

Vahidi: Bugün İran İslam Cumhuriyeti dünya halklarının ümidi ve ilgisinin sırrıdır

İran İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, “Bugün İslam Cumhuriyeti, dünya halklarının ümidi ve ilgisinin sırrıdır ve dünya mazlumlarının müstekbirlere karşı direnişinde ise bir modeldir” dedi.

İRNA’ya göre, Ahmed Vahidi dün yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Bir an durup bugün dünyada İslam Cumhuriyetinin olmadığını düşünseydik ne olurdu! En temel haklarından mahrum Filistin halkı, hangi ümitle mücadele eder ve direnirdi?”

Vahidi şöyle dedi: ” Eğer İran İslam Cumhuriyeti olmasaydı, Yemen’in mazlum halkı ve İslam dünyası hangi ümitle savaşırdı, dünyadaki mazlumlar hangi ümitle direnir, mücadele ederdi?”

İran İçişleri Bakanı, “Ehl-i Beyt’in (S) ışığı sayesinde İslam Cumhuriyeti’nin bugün dünyada insanları canlı ve umutlu kılan ve onları büyük bir geleceğe taşıyan bir mesajı var” dedi.

Ahmed Vahidi, ”İslam Cumhuriyeti’nin kutsallığı sınırötesidir; ve böyle bir bayrağı kaldıran ve böyle bir hareketi başlatan ve bugüne kadar kararlı bir şekilde öne çıkan bu insanlar gerçekten layık hizmeti hak ediyorlar.” dedi.

İran içişleri bakanı, ayrıca şöyle dedi: ”Parlamentolarında cumhurbaşkanlığı geçişinde 5 kişiyi öldüren Amerikalılar, bizi insan haklarına saygı duymamakla suçluyorlar ya da yerli halkına yaptığı cinayetlerin hesabını veremeyen Kanada, İran’a yönelik benzeri suçlamada bulunma cesareti ve küstahlığını kendinde buluyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 20 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.