OrtadoğuAmerikaHaberlerİran

Vaizi: Beyaz Saray dümenine geçenler uluslararası düzene katılsınlar

İran İslam Cumhuriyeti cumhurbaşkanlık ofis başkanı Amerika’da başkanlık seçim sonuçlarına işaretle, Beyaz Saray yeni dümencilerinin uluslararası yeni düzene katılmaları zaruretine vurgu yaptı.

Mahmut Vaizi dün twitter özel sayfasında paylaştığı mesajda, “Donald Trump’ın yenilmesi ve Amerika halkı ve bir çok ülkenin bu olayı olumlu karşılaması, tek yanlılık, aşırıcılık, gerginlik oluşturma, taahhütleri ayaklar altına almak ve halkların haklarına tecavüz etme döneminin sona erdiği anlamındadır” yazdı.
Vaizi Trump hükümetinin 4 yıllık zararlı dış siyasetinin Beyaz Saray’da dümene geçen yeni takıma bu fırsatı, yolu değiştirmek ve Amerika’nın yanlış siyasetlerini düzeltmek için kullanmaları ve uluslararası yeni düzenin şartlarına katılmak için ibret verici ders olabileceğini yazdı.
Amerika’da gerçekleşen başkanlık seçimlerinde başkan Trump’ın seçiciler meclisinde 214 oyuna karşı Demokrat aday Joe Biden 290 oyla ülkenin 46. Başkanı olarak seçildi; Kamala Harris ise cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görev alacaktır.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Temmuz 2024 (10) içerik yüklenmiştir.