İranSuriye

Velayeti: Beşar Esad’ın Suriye direnişindeki rolü önemli ve belirleyici

İran İslam İnkılabı rehberinin uluslararası ilişkiler danışmanı Ali Ekber Velayeti, “Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın bu ülkenin direnişindeki rolü çok önemli ve belirleyici” dedi.

Velayeti, Suriye Bilim Bakanı Bessam İbrahim ile yaptığı görüşmede,”Direniş ekseninde özel bir yere sahip olan Suriye, son 10 yıldır düşmanlara karşı dimdik ayakta duruyor.” dedi.

Velayeti, “ABD’nin kontrolündeki birçok Arap ülkesi, Suriye’nin direnmeyi bırakması halinde yardım sözü vermişti, ancak Suriye direndi ve en ufak bir sapma göstermedi.” dedi.

Ali Ekber Velayeti, İran ile Suriye arasındaki bilim, akademi, teknoloji, tıp ve benzeri alanlarda işbirliğinin genişletilmesine de vurgu yaptı.

Bessam İbrahim de, İran ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ”İran İslam Cumhuriyeti ve Suriye’nin çok derin ilişkileri var ve Suriye hükümeti ve halkı, İslam Devrimi’nin Lideri, İran halkı ve hükümetinin Suriye’ye olan sevgisinin farkında.” dedi.

İran ve Suriye üniversiteleri arasındaki bilimsel ve akademik ilişkilerin ve işbirliğinin geliştirilmesine vurgu yapan Suriye Bilim Bakanı, bu ilişkilerin ve işbirliğinin daha da yaygınlaşacağını umduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.