Filistinİran

Velayeti: Filistin milleti, İslami uyanışın bayraktarıdır

Uluslararası İslami Uyanış Forumu Genel Sekreteri Dr. Ali Ekber Velayeti, Filistin milleti İslami uyanışın bayraktarı olduğunu belirterek, İran İslam Cumhuriyeti son kırk küsur yılda Filistin direnişine destek verme konusunda bir an bile tereddüde kapılmadığını ve desteğini sürdürdüğünü vurguladı.

Uluslararası İslami Uyanış Forumu Genel Sekreteri Dr. Ali Ekber Velayeti, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın siyasi büro Başkanı İsmail Heniye ile telefon görüşmesinde Filistin milletinin cesur evlatları ve Filistin’in değerli ve belirleyici cihadında önemli ve etkili bir güç olan Hamas’ın zaferlerini ve başarılarını kutladı.

Velayeti ayrıca, son günlerde Filistinli kadınların ve çocukların da aralarında bulunduğu bazı Filistinli vatandaşların şehadeti dolayısıyla taziyelerini sunarak şöyle dedi:

Şerefli Filistin milleti yıllardır gaspçı siyonist İsrail’in cinayetlerine karşı direnen bir millettir.

İmam Humeyni -ks- İslam inkılabı zafere kavuşmadan önce İran milletinin kurtuluşu için verdiği mücadelenin yanında Filistin’in kurtuluşu için de çaba harcadığını belirten Velayeti, İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei de her daim İslam dünyasının en önemli meselesi olarak Filistin meselesine destek verdiğini vurguladı.

Görüşmede Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın siyasi büro Başkanı İsmail Heniye de İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin meselesinde tutumuna teşekkür ederek, İran Filistin ve Kudüs ülküsüne destekte öncü ülkelerden biri olduğunu belirtti.

Filistin direnişi ile siyonist rejim arasında yeni çatışmalar geçen hafta Pazartesi günü ve direnişin Tel aviv’e Kudüs ve Mescid-i Aksa’da saldırılarını durdurması için tanıdığı sürenin sona ermesinden sonra başladı.

Şimdiye kadar bu çatışmalarda aralarında 58 çocuk ve 34 kadının da bulunduğu 218 Filistinli şehit düştü, 1235’i de yaralandı.

Filistin direnişi siyonistlerin saldırıları ve cinayetlerine tepki olarak başta Tel aviv olmak üzere işgal altındaki topraklarda birçok kenti ve hava alanını füze yağmuruna tuttu. Bu saldırılarda 10 siyonist helak oldu, 46 siyonist de yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (31) içerik yüklenmiştir.