HaberlerAfganistanDünyaİranLübnanOrtadoğuVideo Haberler

Video – Seyyid Hasan Nasrullah: Lübnan’da ABD’nin vaatlerine güvenen herkes Afganistan’dan ders almalı!

Lübnan Hizbullahı genel sekreteri dün gece yaptığı açıklamada, ABD’yi Lübnan’da ve bölgede kaosa neden olmakla suçladı ve ABD’nin Beyrut’taki büyükelçiliğinin ülkedeki kaosu yönettiğini belirtti.

Fars Haber Ajansı’na göre,  Seyyid Hassan Nasrallah, bugün Lübnan’da olanların Irak’ta olanlarla aynı olduğunu, çünkü bu tür kaosu yönetmek için ortak operasyonlar için tek bir oda olduğunu kaydetti.

Lübnan Hizbullahı genel sekreteri, Lübnan’ın kuzeyindeki Akar kentinde meydana gelen akaryakıt tankeri patlamasına atıfta bulunarak, Akar olayının başka bölgelerde tekrarlanmaması için bundan ders alınması gerektiğini, ancak yetkililerin suçlamalar, hakaretler ve siyasi çıkarlarla meşgul olduğunu söyledi. 

Nasrallah, Lübnan’daki akaryakıt krizi ve Washington’ın bu konudaki rolüne de değinerek, çoğu şirketlerin karaborsada satmak için yakıt depoladığını söyledi.

Lübnan’daki Hizbullah Genel Sekreteri, İran İslam Cumhuriyeti’nin Lübnan’ın yanında olduğunu vurguladığını belirterek, benzin ve motorinin kesinlikle İran’dan ithal edileceğini yineledi.

Nasrallah, Afganistan’daki son gelişmelere ve Kabil’e Taliban unsurlarının girişine de  atıfta bulunarak, “ABD-Taliban anlaşması doğruysa, bu Washington yönetiminin  dostlarına ihanet ettiği manasına gelir” dedi. 

Nasrallah,  Afganistan’daki olaylara değinerek, “Lübnan’da ABD’nin vaatlerine güvenen herkes Afganistan’dan ders almalı ve ABD’nin  milyonlarca Afgan’ı aç, susuz ve yerinden yurdundan ettiğini görmeli” dedi. 

Başa dön tuşu
Bugün 24 Nisan 2024 (29) içerik yüklenmiştir.