Bahreyn

Vifak cemiyeti: Manama konferansı rejimin medya propagandasıdır

Bahreyn İslami milli vifakt cemiyeti, “Manama diyalog” konferansının, Al-i Halife’nin “ucuz medya propagandası”nın bir bölümü olduğunu belirtti.

Bahreyn el-Vifak cemiyeti söz konusu bildiride Al-i Halife rejimin söz konusu toplantı ile kendisi için çevre edinmek istediğini ve diyalog, bölge ve dünya güvenliği gibi bazı konulara önem verdiği imajı sunmak istediğini belirtti.
Vifak cemiyeti Manama yönetimin kendi halkı ile diyaloğu reddettiğine işaretle, Bahreyn’nin şimdiki rejiminde diyalog, ilişki veya anlayış diye bir şeyin söz konusu olmadığını, Ali halife rejimin zorbalık ve halkı bastırmaktan bir şey tanımadığını belirtti.
El-Vifak cemiyeti Manama oturumuna katılanlara hitaben, Bahreyn halkının tüm düzeylerde güvenlikten nasipsiz olduklarını bilimleri gerektiğini, katılımcı ülkelerin Al-i Halife rejimine baskı uygulayarak şahsiyetleri keyfi tutuklama ve baskıya son vermesini ve insan haklarına saygı göstermesini sağlamaları gerektiğini belirtti.
Manama diyalogları adı ile 15.si düzenlenen bölgesel güvenlik konferansı dün akşam Bahreyn’in başkentinde çalışmalarına başladı.
3 gün sürecek konferansta katılımcılar, denizcilik güvenliği, batı Asya’da çatışma, savunma diplomasisi, bölgesel istikrar, Amerika siyaseti, Batı Asya’da koalisyon ilişkileri ve bölgesel işbirliği ile rekabet konuları ele alınıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mayıs 2024 (69) içerik yüklenmiştir.