FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi Yerleşimci Sürücünün Çarptığı Filistinli Çocuk Şehit Oldu

El-Halil kentinin batısında kurulu Adura Yahudi Yerleşkesi yakınlarında yer alan anayolda Yahudi yerleşimci sürücünün çarptığı Filistinli çocuk şehit oldu.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, El-Halil’in batısındaki Tergumya beldesi sakinlerinden 7 yaşındaki Tarık Zebaniye, Yahudi yerleşimci sürücünün çarpması sonucu aldığı yaranın etkisiyle hayatını kaybetti.

Kaynaklar, Filistinli çocuğun evinin yakınlarında kurulu Adura Yahudi Yerleşkesi civarında bisiklet sürdüğünü, hastaneye kaldırıldıktan bir süre sonra şehit olduğunun açıklandığını söyledi.

Filistinli kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin Batı Yaka ve Kudüs’te geçen yıl 43 otomobille çarpma eylemi gerçekleştirdiğini, 4 kişinin şehit olduğunu ve 9’u çocuk, 5’i kadın 33 kişinin de yaralandığını, ayrıca 42 baş hayvanın telef olduğunu bildirdi.

Batı Yaka’da işgal güçleri himayesinde terör estiren Yahudi yerleşimciler zaman zaman kasıtlı olarak Filistinli yayalara çarpıp kaçarken, işgal polisi bu tür olayları sıradan trafik kazası gibi gösterip Yahudi yerleşimcileri koruyor.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 28 Mayıs 2020 (24) içerik yüklenmiştir.