FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi Yerleşimciler Filistinlilere Ait Tarım Arazilerine El Koydu

Yahudi yerleşimciler dün (6 Haziran Perşembe) Beytlahim kentinin batısında yer alan Beyt Cala beldesinin El-Mahrur bölgesinde tarım arazilerine el koydu.

Beytlahim’deki Irkçı Ayrım Duvarı ve Yahudi Yerleşimiyle Mücadele Heyeti Müdürü Hasan Bericiyye, “Keren Kayemet” Yahudi Yerleşimi Derneği’nin Beyt Cala’da Filistinlilere ait dört dönüm araziye el koyduğunu söyledi.

Bericiyye, Yahudi yerleşim derneğinin el koyduğu araziyi ıslah edip ekim yaptığını ve arazinin etrafını dikenli tellerle çevirdiğini, bölgeye karavanlar yerleştirdiğini bildirdi.

Bericiyye ayrıca Yahudi yerleşimcilerin bu ihlalinin işgal rejiminin Beytlahim’in batısındaki El-Mahrur ve El-Kusayr bölgelerine yönelik planlarını yansıttığını ifade etti.

Batı Yaka ve Kudüs’te işgalcilere ait 427 Yahudi yerleşkesi bulunuyor ve söz konusu yerleşkeler Batı Yaka’nın yüzölçümünün yüzde 46’sını teşkil ediyor.

Batı Yaka ve Kudüs’te yaklaşık 800 bin Yahudi yerleşimci yaşıyor. İşgal güçlerinin himayesinde terör estiren Yahudi yerleşimciler neredeyse her gün Filistinlilere, evlerine ve arazilerine saldırıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.