Haberler

Yahudi yerleşimciler Kudüs’te Filistinlilerin otomobillerine saldırdı

Yahudi yerleşimciler bu sabah erken saatlerde Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’nde Filistinlilere ait birçok otomobilin lastiklerini tahrip etti.

Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerinden aktivist Salih Ziyab, Yahudi yerleşimcilerden bir grubun mahallenin batı kesimine sızdığını ve 13 otomobilin lastiklerini kesin aletlerle tahrip ettiğini söyledi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Şeria’da ve Kudüs’te terör estiren Yahudi yerleşimciler, Filistinlilere ve evlerine, araçlarına ve tarım arazilerine saldırıyor, hasat mevsiminde çiftçilerin ürünlerini toplamalarına engel oluyor ve toplanan ürünleri çalıyorlar.

Öte yandan, Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren işgal güçleri de bu sabah erken saatlerde Cenin’in güneyindeki El-Haşimiyye köyüne baskın düzenleyerek bir evde arama yaptı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Halid Hüseyin el-Fayid isimli Filistinlinin evine baskın düzenlediğini, evde arama yaptığını ve ev sakinlerini sorguya çektiğini bildirdi.

İşgal güçleri dün akşam saatlerinde de Cenin’in güneyindeki Caba’ beldesi sakinlerinden eski esir Ahmed Haliliyye’yi gözaltına aldı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Caba’ beldesindeki evine dönmekte olan Filistinli eski esiri Ramallah yolu üzerindeki askeri kontrol noktasında gözaltına aldığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.