Yemen

Yemen Hizbullahı Lideri Abdulmelik El Husi: Peygamberin -s- veladeti dini dayanışma günüdür

Yemen Ensarullah hareketi lideri Abdulmelik Husi, İslam Peygamberi’nin -s- veladet yıldönümü dünya genelinde kültürel ve dini bağları güçlendirmek ve İslami değerlere hakareti önlemek üzere önemli bir etkinlik olduğunu belirtti.

Salı günü İslam Peygamberi’nin -s- veladet yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Ensarullah lideri Abdulmelik Husi, düşmanlar İslam dinini tahrif etmeye ve saptırmaya çalışmaya başladığı günden beri, birçok İslam ülkesi kültürel sorunlarla karşılaştığını belirtti.

Miladi 15 Kasım 2020’ye denk gelen Kameri 17 Rebiülevvel 1439 günü İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in -s- ve yine imamet ve velayet semalarının altıncı parlayan yıldız İmam Cafer Sadık’ın -s- veladet yıldönümüdür.

Husi, bazı İslam ülkelerinde yaşanan kültürel sapkınlık, Kur’an’ı Kerim ve Allah Resulü’ne -s- hakaretlere yol açan esas etken olduğunu belirterek, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un İslam Peygamberi -s- hakkında çirkin sözleri İslam ümmetine düşmanlık ve siyonistleri hoşnut etmeye yönelik sözler olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Kasım 2020 (23) içerik yüklenmiştir.