ArabistanYemen

Yemen Hizbullahı Suud Rejiminin Güneyindeki Askeri Ve Sanayi Bölgesini Balistilk Füzelerle Vurdu

Yemen ordusu ve halk komiteleri, Yemen’deki saldırgan Suudi koalisyonu tarafından işlenen cinayetlere misilleme olarak dün gece Asir eyaletindeki Kral Halid Hava Üssü’ne ve Suudi Arabistan’ın güneyindeki birkaç başka hedefe füze fırlattı.

Fars Haber Ajansı’na göre, Yemen Silahlı Kuvvetleri sözcüsü Yahya el-Serie,Yemen füzelerinin, Suudi rejimi Kral Halid üssünü, Suudi savaş uçağı hangarını ve Cizan’da diğer birkaç yeri hedef aldığını söyledi.

Yemen silahlı kuvvetleri sözcüsü, füzelerin tam olarak hedeflerini vurduğunu ve sözkonusu füze saldırısının Suudi koalisyonunun Yemen’in mazlum halkına karşı işlediği suçlara bir cevap olduğunu söyledi.

Suudi koalisyonuna bağlı savaş uçakları, son saatlerde Yemen’in Sanaa, Hacca, Ma’rib ve Taiz illerindeki yerleşim bölgelerini defalarca hedef aldı.

Güney Suudi Arabistan’daki Cizan ve Abha havaalanlarının yanı sıra Kral Halid Hava Üssü, son aylarda İHA ve füze birimleri ve Yemen Halk Komiteleri tarafından defalarca hedef alındı.

İki havaalanı ve Kral Halid Hava Üssü, Yemen’deki Suudi koalisyon saldırılarında kullanılan savaş uçaklarına yakıt ikmali yapmak ve savaş uçaklarını desteklemek için kullanılıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.