ArabistanYemen

Yemen Hizbullahından Suud Güçlerine Ağır Darbe!

Yemen halkçı komiteleri ve ordusu topçu ve İHA birimleri dün gece ortaklaşa düzenledikleri askeri operasyonunda Arabistan’ın güneyindeki Cizan bölgesindeki Cebel El’geys’deki Suudi askerlerinin kurdukları askeri üstü hedef aldılar.

Muhabirimizin Yemenli kaynaklara dayanarak verdiği haberde, bu operasyonda satılmış Arabistan askerlerin ağır hasara uğradığı bildirildi.

Yemen ordu sözcüsü Şeref Lokman daha önce mütecavizlerin kurdukları askeri üslerin, Yemen topraklarına yapılan tecavüzün sürdüğü müddetçe Yemenlilerin yoğun saldırılarına hedef olacağını vurguladı. 

Bu arada Yemen halkçı komitesi ve ordu birlikleri dün gece satılmış Suudi askerlerin Yemenin güney batısındaki Taez ilindeki Maviye ilçesinde bulunan Zabe bölgesinde ilerlemelerini durdururken onlara da ağır zararlar verildiği gelen haberler arasında. 

Yemen silahlı kuvvetler genel kurmay başkan yardımcısı Tüm General Ali Elmuşeki Yemenlilerin, mütecavizlerin hiçbirisinin Yemen topraklarından sağ kurtulamayacaklarına söz verdiklerini vurguladı.    

Başa dön tuşu
Kapalı