ArabistanYemen

Yemen Hizbuullahına Bağlı Başbakan Abdulaziz Bin Habtur: Sadece direniş ekseni teröristlere karşı koymuştur

Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti Başbakanı Abdulaziz Bin Habtur, direniş cephesinin Irak, Suriye, Lübnan ve Yemen’de terör örgütlerine karşı mücadeledeki zaferine vurgu yaptı.

El Yemen gazetesine konuşan Yemen Başbakanı, Suudi Arabistan, BAE ve ABD dahil bazı ülkelerin teröristlerle mücadele ettiklerini savunduklarını, osya ırak’ta IŞİD ve el Kaide teröristlerinin yenenlerin halk güçleri olduğunu, Suriye’de de ordunun direniş güçlerinin yardımıyla, Lübnan’da Hizbullah, Yemen’de ordu ve halk güçlerinin teröristleri hezimete uğrattıklarını vurguladı.

Yemen Başbakanı, Suudi Arabistan ve ABD’nin tavırlarında açık çelişkinin sözkonusu olduğuna temasla, Suudi Arabistan’ın müttefik ve ortaklarının terör örgütlerinin Yemen’e saldırdığını kaydetti.

Bin Habtur ayrıca, eldeki bigli ve görüntülerin el Kaide’nin Suudi Arabistan’a yardım edip, Yemen ordusu ve halk güçlerine karşı savaştığını gösterdiğini belirtti.

Geçtiğimiz sene Yemen’de işgalcilerin yenildiği gibi, Suudi Arabistan ve BAE’nin de uşaklarıyla birlikte yenileceklerini ifade eden Yemen Başbakanı, onların Yemen’i terk etmek zorunda kalacaklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 27 Ekim 2020 (45) içerik yüklenmiştir.