İranYemen

Yemen yönetiminden İran büyükelçisinin şehadeti için taziye

İran’ın Sana Büyükelçi Hasan İrlu’nun hayatını kaybetmesi üzerine Yemenli yetkililer taziye mesajları yayınladı.

Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdusselam’ın yayınladığı mesajda, “Hasan İrlu’nun vefatı nedeniyle İran makamlarına ve halkına içtenlikle başsağlığı diliyoruz. Ayrıca Merhuma Yüce Allah’ta rahmet diler, yakınları ve ailesine taziyelerimizi bildiririz.” ifadelerine yer verildi.

Yemen Milli Kurtuluş Hükümeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Elazzi de Büyükelçi Hasan İrlu’nun vefatı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İranlı büyükelçi İrlu’yu “başarılı diplomat” olarak nitelendiren Elazzi, “Çok iyi bir arkadaşımızı kaybettik.” dedi.

Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti Dışişleri Bakanı Heşam Şeref ise Büyükelçi İrlu’nu vefatından dolayı İran hükümeti ve halkına taziyelerini iletti.

Heşam Şeref’in mesajında, “İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi’nin vefatını duyduğumuza üzgünüz ve derin taziyelerimizi sunarız. İran büyükelçisi zulme uğrayan Yemenlileri savunmak için harekete geçti ve masum Yemen halkının sesi oldu. Diplomatik hizmetleri ile çalışmalarını takdir ediyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, Büyükelçisi Hasan İrlu’nun koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.