Yemen

Yemen’de Suudi savaş uçaklarının bombardımanı gölgesinde 500 gelin ve damadın toplu düğünü

Yemen’de Suudi koalisyonunun hava saldırıları ve topçu ateşi ülkenin kuzeyine hakim olurken, Sa’de eyaletinde ise 500 Yemenli gelin ve damat, toplu düğün merasimiyle evlendi.

El’Mesire internet sitesine göre, Yemen Zekat Örgütü başkanı Şemsan Ebu Neştan, dün 500 Yemenli gelin ve damadın düğününde, düşmanların Yemen’deki yaşamın tüm yönlerinin yok edilmesi üzerine bahse girdiklerini ama bugün Yemen halkının her zamankinden daha fazla ayakta, dinamik, gerçek İslam’ı tebliğ ettiğini ve bu tür törenlerle düşmanlarına açık bir mesaj verdiğini söyledi.

Ebu Neştan, düşmanların yumuşak bir savaşla Yemenli gençleri hedef almaya çalıştıklarını ancak her zaman başarısız olduklarını sözlerine ekledi.

Toplu düğün töreni, Suudi Arabistan’ın Sa’de eyaletinin eteklerine düzenlediği ve 4 kişinin yaralanmasına neden olan saldırılardan saatler önce gerçekleşti. Harz sınır bölgesinde Suudi hava saldırısında bir ev tamamen yerle bir olurken, yaşlı bir kadın ve iki çocuğu öldü ve iki kişi de yaralandı.

Yemen’de son aylarda artan toplu düğünler, Yemen halkının topyekün bombalama ve kuşatmalara karşı direncinin ve canlılığının simgesi haline geldi.

Cumartesi günü Taiz ilinde 348 gelin ve damat ortak düğün merasimle evlendiler.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Şubat 2024 (33) içerik yüklenmiştir.