ArabistanYemen

Yemen’in güneyinde IŞİD teröristleri ve BAE kiralık unsurlarına ağır darbe

Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü General Yahya Seri, bu ülke güçlerinin BAE’ye bağlı kiralık güçler ve IŞİD teröristlerine ülkenin güneyinde ağır darbe vurmayı başardığını duyurdu.

General Seri bugün düzenlediği toplantısında ülkenin güneyinde BAE destek güçler ve IŞİD teröristlerinin çok sayıda kayıp verdiğine işaretle, çatışmaların Şebve vilayetinde yaşandığını vurguladı.

Sözcü Seri, Yemen güçlerinin BAE destekli 515 kiralık unsur ve IŞİD teröristini etkisiz hale getirmeyi başardıklarını, ölenler arasında üst düzey isimlerin de olduğunu kaydetti.

Yemenli yetkili, bu ülke güçlerinin Şebve vilayetindeki çatışmalarda BAE destekli 850 kişiyi de yaraladığını bildirdi.

Seri, istihbarat verilerine dayalı olarak, BAE destekli 200 kiralık unsur ve IŞİD’linin de kayıp olduğunu, zırhlı araç ve askeri malzemelerine büyük oranda darbe vurulduğunu, çok sayıda modern top ve zırhlı aracın imha edildiğini vurguladı.

Sözcü, operasyonun detaylarının yakında açıklanacağına işaretle, Yemen güçlerinin ülkeyi savunmaya tam hazır olduğunu belirterek, BAE’nin her türlü gerilime yol açan girişimlerinin ağır sonuçları hakkında uyardı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Ocak 2022 (19) içerik yüklenmiştir.