İranYemen

Yemen’in Tahran Büyükelçisi: General Süleymani ve Ebumehdi İslam şehitleridirler

Yemen’in Tahran Büyükelçicisi İbrahim El’Deylemi, ABD tarafından teröre kurban giden General Süleymani ve Ebumehdi Elmühendis’in İslam’ın şehit komutanları olduğunu bildirdi.

Deylemi, şehit Süleymani’nin ikinci şehadet yıldönümünde düzenlenen törende bu büyük iki komutanın şehadetinin acı verici olduğunu ve bu iki büyük İslam komutanın mücadelelerinin incelenmesi gerektiğini söyledi.

Deylemi, bu iki şehidin yaptıklarının İran ve Irak ile sınırlı olmadığını tüm İslam ümmeti için olduğunu belirtti ve her iki şehidin İslam ve uluslararası nifak arasındaki savaş olduğunu söyledi.

ABD ve Siyonist düşmanın bu terörün ilk anından bunu direnişe indirilen bir darbe olarak lanse etmeye çalıştıklarını ifade eden Deylemi, düşmanın terördeki amacının korku salmak olduğunu ifade etti.

Deylemi, İran’ın ABD-Siyonist planlarına karşı direnişin bayraktarı olduğunu belirterek, İran tüm mücahitlere uyanmak için savaşmanın bir ilke olduğunu ve düşmanı tanımanın öncelikli konu olması gerektiğini öğretti.’’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2024 (4) içerik yüklenmiştir.