ArabistanYemen

Yusuf El-Hazeri: Sivilleri Öldürmek, Suudi Koalisyonunun Adetidir

Yemen Sağlık Bakanlığı sözcüsü Yusuf el-Hazeri, Cumartesi günü yaptığı açıklamada şöyle dedi: “İlk belirlemelere göre, el-Cevf eyaletindeki el-Meslub şehrine Suudi-Amerikan liderliğindeki bir koalisyon saldırısında 30 kişinin öldüğünü ve birçok kişinin yaralandığını gösteriyor.”
Yusuf el-Hazeri, el-Mesire haber ajansına verdiği demeçte; “Koalisyon savaş uçaklarının bölgenin üstündeki yoğun uçuşu, ölenlerin kaldırılmasını ve yaralılara yardım edilmesini engelliyor.” diye belirtti.

Ensarullah Hareketi sözcüsü Muhammed Abdusselam, twitterdan bu duruma tepki göstererek şöyle yazdı: “Her zaman olduğu gibi, Suudi-Amerikan koalisyonu savaş alanında acı verici darbeler aldığında sivilleri hedef alıyor. Bu sabah olduğu gibi onlarca sivil, el-Cevf eyaletindeki el-Meslub şehrinde şehit edildi ve yaralandı.”

Yemen el-İmme partisi lideri yaptığı açıklamada; “Bu cinayete cevap vermek, Yemenli sivillere yönelik işlenecek diğer suçları engelleyecektir.” dedi.

Ensarullah Hareketi, dün gece Yemen’in kuzeyindeki el-Cevf eyaletinin hava sahasında bir Suudi koalisyon savaş uçağının vurulduğunu açıklamıştı.

Yemen Silahlı Kuvvetleri sözcüsü ise yaptığı açıklamada; “Bir Tornado savaş uçağı, Yemen’deki el-Cevf eyaletine yönelik düşmanca bir operasyon sırasında düşürüldü.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.