Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Yüzyılın Anlaşması’yla Mücadele İçin Ulusal Heyet Kuruluyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Salah El-Berdevil, “Yüzyılın Anlaşmasıyla Mücadele Ulusal Yüksek Heyeti”ni kurmak üzere olduklarını açıkladı.

El-Berdevil, söz konusu heyette Gazze Şeridi, Batı Yaka, diaspora Filistinlileri, Arap ve İslam ülkeleri ile dünyanın özgür insanlarından temsilcilerin olacağını ifade etti.

Filistin tv’nin bugün (23 Nisan Salı) “Yüzyılın Anlaşmasıyla Mücadele Yolları” adıyla düzenlediği panelde konuşan El-Berdevil, “Yüzyılın Anlaşması kaçınılmaz bir gerçekmiş gibi korkuya kapılmamamız gerekir” dedi.

El-Berdevil, Filistin halkının güçlü bir iradeye, bilince ve direniş gücüne sahip olduğunu, özgürlük mücadelesi verdiğini belirtti.

Filistinli gruplardan silahlı ve sivil direnişi en üst düzeye çıkarmalarını isteyen El-Berdevil, işgalci düşmana Filistin topraklarında bulunma hakkı veren Oslo Anlaşması’nın mutlaka iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

İşgal güçleriyle Batı Yaka’da yürütülen güvenlik koordinasyonuna son verilmesi çağrısında bulunan El-Berdevil, güvenlik koordinasyonunun Filistin tarihinden silinmesi gereken kara bir leke olduğunu kaydetti.

İşgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme çabalarının İslam ümmetinin ve Arap ülkelerinin bedenini kemiren bir afet olduğunu dile getiren El-Berdevil, işgal rejimini geçici boykot kampanyaları yerine daha düzenli ve sürekli boykot kampanyaları düzenlenmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (17) içerik yüklenmiştir.