İran

Zarif: Dünyanın General Kasım Süleymani gibi savaşçılara ihtiyacı var

İran dışişleri eski bakanı Muhammed Cevad Zarif, General Kasım Süleymani’nin şehadetinin ikinci yıldönümü vesilesiyle yayınladığı mesajda, ”Dünyanın, Trump, Netanyahu ve ortakları gibi korkaklara değil, Süleymani gibi savaşçılara ihtiyacı var.” dedi.

İran eski Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Devrim Muhafızları Kudüs Gücü eski komutanı General Kasım Süleymani’nin şehadetinin ikinci yıl dönümü arifesinde Twitter sayfasında şunları yazdı: ”İran bir kahramanı ve dünya bir terörle mücadelenin kahramanını kaybetti.”

Zarif, “Bunu inkar edenlere haber verilir verilmez, Trump’ın ana figürü, sadece bir yıl sonra, Amerika’nın merkezinde ortaya çıktı. Dünyanın Trump, Netanyahu ve ortakları gibi korkak savaş ağalarına değil, Süleymani gibi savaşçılara ihtiyacı var.” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin eski dışişleri bakanı, Trump’ın Şehit Süleymani’nin öldürülmesinin İranlıların büyük kesiminin sevincine neden olacağını düşündüğünü defalarca vurgulamıştı, ancak İran halkının general Kasım Süleymani’nin cenazesine milyonluk kitleler halinde katılması Turmp’ın ağzını kapattı.”

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.