AmerikaHaberler

Zarif: IŞİD’in hezimetini General Süleymani’ye borçluyuz

Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, eğer Afganistan ve Irak’ta barış sağlandıysa ve eğer IŞİD terörü hezimete uğradıysa bunları her şeyden ziyade General Süleymani’nin dirayeti ve cesaretine borçluyuz, dedi.

Dışişleri Bakanı Zarif şöyle ekledi: Bağdat’a dönüşünde bir kez daha eski dostum onurlu şehit General Hac Kasım Süleymani, şehit Ebu Mehdi Mühendis ve silah arkadaşlarının şehit düştükleri mekanı ziyaret ettim ve bir kez daha Trump’ın bu toprakların cesur yiğitleri karşısında acizliğini ve çaresizliğini görüp bu yiğitlerle onur duydum.

Zarif şöyle devam etti:

Hac Kasım Süleymani ile yirmi yılı aşkın derin dostluk ve işbirliği onurunu yaşadım ve aramızdaki iş ve kalbi bağlar onun şehadetine kadar asla azalmadığı gibi sürekli derinleşti. Sadece bugün ve büyük İran milletinin huzurunda değil, yirmi yılı aşkın bir süre içeride ve dışarıda, kapalı kapıların ardında veya açıkta şehit Süleymani’nin salabetini, insaniyetini, barışseverliğini ve şecaatini tüm dünyada haykırdım ve sürekli şöyle dedim: Eğer Afganistan ve Irak’ta barış sağlandıysa ve eğer IŞİD terörü hezimete uğradıysa bunları her şeyden ziyade General Süleymani’nin dirayeti ve cesaretine borçluyuz.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (17) içerik yüklenmiştir.