DünyaFilistinİranİşgalci İsrail Rejimi

Zarif’in yarın BM’de video konferans yöntemi ile düzenlenecek bu zirvede bir konuşma yapması bekleniyor

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif yarın BM genel kurulunda düzenlenecek Filistin için olağanüstü zirvede bir konuşma yapıyor.

BM güvenlik konseyinin dört kez oturum düzenlemesine rağmen, Filistin’de yaşanan gelişmeleri ve siyonist rejim İsrail’in Filistin ve Gazze halkına karşı acımasız cinayetlerini durdurmak için hatta basit bir bildiri bile yayımlayamaması üzerine, İslam ülkelerinin inisiyatifinde BM genel kurulu bakanlar düzeyinde bir oturum düzenliyor.

Şu anda Avrupa turunda olan Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif’in yarın video konferans yöntemi ile düzenlenecek bu zirvede bir konuşma yapması bekleniyor.

Amerika terör devletinin BM güvenlik konseyinin bildiri yayımlamasına karşı çıkması, bir kez daha tüm insan hakları iddiaları siyasi bir oyundan öteye gitmediğini ve hiç bir zaman siyonist rejimin cinayetlerini kınamaya yanaşmayacağını gözler önüne serdi.

Beyaz saray şimdiye kadar sadece eli kanlı rejimin kendisini savunma hakkı olduğunu söylemek ve ayrıca Amerika halkının ödediği vergilerden Tel aviv’e 730 milyon dolar silah göndermekle cani siyonistlerin mazlum Filistin milletini katliam etmeyi sürdürmesine yeşil ışık yaktı ve hatta siyonistlere yönelik yapılan eleştirileri de Yahudi karşıtlığı ilan etti.

Oysa dünyanın birçok ülkesi ve hür insanları siyonist rejimin son saldırılarında doğrudan Filistinli sivilleri hedef alarak açıkça savaş suçu işlemesi konusunda hesap vermesini talep ediyor.

Bugün hür insanlar dünya genelinde düzenledikleri yürüyüşlerle Filistin milletine destek veriyor ve çakma rejim İsrail’i hiç bir zaman meşru bir rejim olarak tanımayacaklarını haykırıyor. Hatta Amerika’nın göbeğinde, New York kentinde binlerce kişi attıkları sloganlarda sadece 1948 öncesi tek bir Filistin devletini tanıdıklarını haykırdılar.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.