İran

Zarif’ten ABD’deki olaylara tepki

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD’de dün yaşanan olaylara gösterdiği tepkide, kendi milletinden intikam alma peşinde olan bir asi başkanın geçen 4 senede İran halkı ve başkalarında daha kötü davrandığını belirtti.

Bakan Zarif bugün twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şöyle yazdı: “Aynı kişi kontrol edilemeyen bir nükleer savaşı başlatma yetkisine sahip olması endişe vericidir ve bu da tüm uluslararası toplum için bir güvenlik endişesidir.”

İran Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Mahmut Vaizi de, ABD’deki olaylara instagram hesabı üzerinden tepki göstererek, Trump yönetiminin popülist politikaları ve ABD ve uluslararası arenadaki yıkıcı etkilerinin ABD’nin yeni başkanı için ibret verici olması gerektiğini yazdı.

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani de, ABD Başkanı Donald Trump’ın psikolojik sağlığının 2016 seçimlerinde sorgulandığını, Washington olaylarının ardından aynı argümanla bazı senatörlerin Anayasa’nın 25. ek maddesi uyarınca Trump’ın azledilmesini istediklerini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2021 (20) içerik yüklenmiştir.