Lübnanİran

Zarif’ten Lübnanlı yetkililere kutlama mesajı

Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah ve Dışişleri Bakanı Zeyne Aker’e birer mesaj göndererek, direniş bayramını ve Lübnan’ın güneyinin kurtuluş yıl dönümünü kutladı.

Dışişleri Bakanı Zarif Çarşamba günü Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah ve Dışişleri Bakanı Zeyne Aker’e gönderdiği ayrı ayrı mesajlarda direniş bayramını ve Lübnan’ın güneyinin direnişin cesur mücahitlerinin fedakarlığı ile siyonist rejim ordusunun elinden kurtuluş yıl dönümünü tebrik etti.

Dışişleri Bakanı Zarif, Lübnan milleti, devleti, ordusu ve direniş güçlerinin birlikteliği ve vahdeti, siyonist düşmana karşı zaferlerin sırrı olduğunu belirterek, Lübnan milleti, devleti, şehit ve gazi ailelerine onur ve izzet dileğinde bulundu.

Dışişleri Bakanı Zarif ayrıca, Lübnanlı akıllı liderlerin dirayetleri ile izlemeye başladıkları yol, Lübnan’ı daha da gelişme, ilerleme ve kalkınmaya doğru götüreceğini vurguladı.

Korsan rejim İsrail 25 Mayıs 2000 tarihinde askeri açıdan çok daha üstün olduğu halde Lübnan direnişi karşısında teslim olup Lübnan’ın güneyinden kaçmak zorunda kaldı. Lübnan milleti her yıl son siyonist askerin ülkelerinin güneyinden kaçtığı günün yıl dönümünü direniş ve zafer günü olarak kutluyor.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.