Amerikaİran

Zarif’ten Trump’a cevap: Siyonistler hala ABD Kongresi’nin sahibi

İran’ın önceki dışişleri bakanı, Donald Trump’ın Twitter’daki son sözlerine tepki gösterdi.

Muhammed Cevad Zarif dün attığı bir tweet’te Middle East Monitor’de “Trump İsrail’in kelimenin tam anlamıyla Kongre’nin sahibi olduğunu söylüyor” başlığıyla geçen habere atıfta bulunarak, ”Hala da öyle” yazdı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, muhafazakar sunucu ve yapımcı Ari Hoffman ile yaptığı bir radyo röportajında, neredeyse on yıl boyunca İsrail’in “ABD Kongresi’ne kelimenin tam anlamıyla sahip olduğunu, ancak bugün durumun neredeyse tam tersi olduğunu” itiraf etti.

Trump, açıklamasında şöyle dedi: ”Kongrede gördüğüm en büyük değişiklik buydu, Kongre İsrail’e aitti; bunu anlıyorsunuz; on yıl önce, 15 yıl önce Kongre İsrail’e aitti ve (Kongre’de İsrail) çok güçlüydü, ancak bugün neredeyse tam tersi.”

Trump, İlhan Omer, Aleksandr Occasio ve Kurtz gibi temsilcilerin açıklamalarına da işaretle şöyle dedi. ”İsrail’den nefret edenler bunlar. (İsrail’den) şiddetle ve nefret ederler; Kongreyi kontrol ediyorlar ve İsrail’in artık Kongre’de gücü yok. Bunun harika olduğunu söylemek istiyorum.Ben böyle bir değişiklik görmedim.”

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.