Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Ziyad El Nehale: Şehit Süleymani milletlere olağanüstü bir tecrübe aktardı

Filistin İslami Cihad hareketinin genel sekreteri Ziyad el’Nehale, Çarşamba günü Gazze’de General Kasım Süleymani ve Ebu Mehdi el-Mühendis’in şehadetlerinin ikinci yıldönümü münasebetiyle düzenlenen bir konferansta şunları söyledi: “General Kasım Süleymani, halklara olağanüstü bir deneyim sundu.”

Filistin El-Yovm internet sitesine göre, siyasi, entelektüel ve kültürel şahsiyetlerin katılımıyla düzenlenen konferansta Nehale şöyle dedi. ”Kasım Süleymani, Filistin’in tüm ayrıntılarını takip etti ve tüm bölge halkının övgüsünü hak ediyor.”

Nehale, ”Kasım Süleymani’nin varlığıyla bölgenin çehresi değişti ve entelektüel, siyasi ve askeri alanlardaki şaşırtıcı varlığıyla milletlere olağanüstü bir deneyim aktardı.” dedi.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, Şehit Süleymani’nin Kudüs ve Filistin’in kurtuluşuna özel bir inancı olduğunu belirterek, “O, direnişe Allah’ın bir lütfudur” dedi.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, Gazze Şeridi’nden iki binden fazla Filistinli savaşçının eğitim kurslarında Şehit Süleymani ile karşılaştığını belirterek, “Filistin’i iyi tanıyordu ve bu nedenle Filistin’i seviyordu ve Filistin halkı da onu seviyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.