Filistinİranİşgalci İsrail Rejimi

Ziyad el’Nehale: Siyonistlerin Filistin’den çıkarılmasına kadar cihat ve direniş devam edecek

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, işgalci Siyonistlerin Filistin’den çıkarılmasına kadar Filistin cihadının ve direnişinin devam edeceğini bildirdi.

El-Alem’e göre, dün Filistin İslami Cihat Hareketi’nin Gazze Şeridi’nde düzenlenen kutlama etkinliğinde konuşan Ziyad el’Nehale, Filistin halkının sabır ve istikrar konusunda dünya üzerinde emsalsiz olduğunu ve siyonistlerin işgal altındaki Filistin topraklarından çıkarılmaları için mücadelenin devam edeceğini söyledi.

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, Filistin halkının çeşitli yönlerde ilerleme kabiliyetine sahip olduğunu ve İran’ın bu konuda herkese örnek olduğunu bildirdi.

Ziyad el’Nehale, Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti’nin ve bu ülkenin kahramanlarının Filistinlilere yönelik desteğini de takdir ederek, “Yemen halkı gerçek bir kardeşliğin nasıl olduğunu gösterdi” dedi.

Filistin İslami Cihad hareketinin askeri kanadı olan Kudüs Tugayı’nın sözcüsü Ebu Hamza da kutlama etkinliğinde Filistin direnişinin Filistin ve cihadın güveninden asla vazgeçmeyeceğini gösterdiğini söyledi.

Ebu Hamza, Gazze Şeridi’ndeki son savaşta Siyonistlere karşı Filistin direnişinin zaferine atıfta bulunarak, Filistinlilerin bu zaferi önce Allah’a, sonra da şanlı şehitlerine borçlu olduklarını bildirdi.

12 gün süren son savaşa değinen Ebu Hamza, “Siyonistlere direnişin Bedir, Kasım, Berrak ve Kornet füzeleri ve İHA’larla karşı koyacağımızı ve daha önemlisi mücadelede karşı karşıya geleceğini ve sizden gizlediklerimizin çok daha üstünde önemli silahlarımızın olduğunu söylüyoruz.” dedi.

Filistin İslami Cihad hareketinin Gazze Şeridi’ndeki zaferinin kutlanmasının kulisinde, İslam Devrim Muhafızları Kudüs Gücü’nün şehit komutanı General Kasım Süleymani’nin posterleri taşındı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (13) içerik yüklenmiştir.