İran

Zul’Nuri: İran, Azerbaycan Cumhuriyeti ile çeşitli alanlarda ilişkilerini derinleştirmeye hazır

İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Mücteba Zul’Nuri, ”İran İslam Cumhuriyeti, Azerbaycan Cumhuriyeti ile çeşitli alanlarda ilişkileri derinleştirmeye ve güçlendirmeye hazır” dedi.

Meclis Haber Ajansı’na göre, Zul’Nuri, Azerbaycan Cumhuriyeti Meclis Başkanı Sahebe Gafarava ile görüşmesinde, İran İslam Cumhuriyeti’nin Azerbaycan Cumhuriyeti’nin toprak bütünlüğüne verdiği desteğe atıfta bulunarak, İran’ın işgalden kurtarılan Azerbaycan Cumhuriyeti topraklarının yeniden yapım, onarım ve imarıyla ilgili çalışmalara hazır olduğunu söyledi.

Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi Başkanı da, kapsamlı işbirliğinin genişletilmesinin iki ülkenin çıkarlarına hizmet ettiğini belirterek, İran ile Azerbaycan Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin gelecekte ortak ve sürdürülebilir bir şekilde daha da geliştirileceğini sözlerine ekledi.

Görüşmede ayrıca parlamentolar arası ilişkiler, ekonomik ve kültürel işbirliğinin genişletilmesi ve diğer ilgi duyulan konular ele alındı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.