HaberlerİranOrtadoğu

1.İslam Dünyası Âlim Kadınlar semineri Tahran’da başladı

İran Eğitim-Öğretim Bakanlığı Bilimsel-Uluslararası İşbirliği Bürosu Genel Müdürü “İki günlük olarak düşünülen 1. İslam Dünyası Âlim Kadınlar (İSSCO) Semineri bugün sabah Tahran’da ilk oturumunu başlattı” diye bildirdi.

İran Eğitim-Öğretim Bakanlığı Bilimsel-Uluslararası İşbirliği Bürosu Genel Müdürü Gulamrıza Kerimi, İSSCO’nun faaliyetleri hakkında bilgi verirken “İslam Dünyasının düşünce ehli, âlim kadınlarını kapsayan uluslararası ilk seminer bugün Tahran’da, Türkiye dahil İslam ülkelerinden 40 düşünce ehli kadının yanı sıra İran Cumhurbaşkanlığı İlmi İşlerle İlgili Yardımcısı, Sağlık ve Bilim ve Teknoloji bakanları ve İSSCO Genel Müdür Yardımcısının katılmalarıyla çalışmalarını başlatırken bu oturum yarın da devam edecek” dedi.

Gulamrıza Kerimi bu konuda ayrıca “Bu toplantı gerçekte, İslam dünyası kadın âlimleri kanalının ilk Genel Kurul toplantısı sayılıyor. Bu toplantının ana merkezinin Tahran olması kararlaştırıldı. Buna göre, gelecekte İslam dünyasındaki düşünce ehli kadınları koordine etme ve güçlendire görevini sürdürecektir” diye bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.