FilistinHaberlerOrtadoğu

100 milyon dolarlık yardım malzemesi telef olmak üzere

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, Siyonist işgal yönetiminin limanlarında bekletilen 100 milyon dolarlık malzemenin telef olacağı konusunda uyararak, daha önce Gazze’ye giren ayakkabıların başına gelenlerin bunların da başına gelmesinden endişe ettiklerini söyledi.

Siyonist işgal yönetimi üç yıldır limanlarda bekletildikten sonra ayakkabı ve elbise yüklü birkaç aracın Gazze’ye girmesine izin vermişti. Gazze’ye ulaşan araçların yükü indirilince gelen ayakkabı ve elbiselerin kullanılamaz bir hale geldiği ve çoğunun çürüdüğü görülmüştü. Telef olan malzemenin 260 bin dolara tekabül ettiği tahmin ediliyor.

Gelen malzemenin böyle bir akıbete uğramasının ardından bugün (10 Nisan Cumartesi) bir açıklama yapan Cemal El-Hudari şöyle dedi: “İşgal rejimi Gazze kuşatmasını hâlâ çok sıkı bir şekilde sürdürüyor. Sınır kapılarını kapalı tutmaya ve 4 bin çeşit malzemenin Gazze’ye girmesine izin vermiyor. Hammadde ve inşaat malzemesinin de girmesini engelliyor. Kısacası Gazze’deki insanların hayatlarına katkı sağlayacak her şeyi işgal rejimi engelliyor”.

İşgal rejiminin ayakkabı ve elbisenin geçişine izin vermesine de değinen El-Hudari şöyle dedi: “Bu malzemenin çoğu zaten telef olmuştu. İşgal rejimi bir açıdan kendi limanlarını boşaltmak istemiş, diğer yandan da buna izin vererek sınır kapılarını açtığı konusunda dünya kamuoyunu yanıltmak istemiştir. Giren malzemenin kullanılamaz bir halde olduğu görüşmüştür. İşgal rejiminin kamuoyunu yanıltmak istediğini ifade etmiştik”.

Siyonist terör devletinin bu tür uygulamalarla göz boyamaya çalıştığını dikkat çeken El-Hudari şöyle dedi: “İşgal devleti Gazze’ye uyguladığı ambargoyu çok sıkı bir şekilde sürdürüyor. Pratikte böyleyken, uluslararası baskıyı hafifletmek için birkaç aracın geçişine izin vererek kuşatmayı hafiflettiğini göstermeye çalışıyor”.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.