FilistinHaberlerOrtadoğu

1000 kişilik işgalci güç Şa’fat mülteci kampına baskın düzenledi

Bugün (2 Aralık Çarşamba) sabah siyonist işgalcilerden, en az bin askerden oluşan kalabalık bir güç Kudüs’teki Şa’fat mülteci kampına baskın düzenleyerek iki şehit ailesinin evini kuşatmaya aldı. En son alınan bilgilere göre iki şehit ailesinin evlerini kuşatmaya alan işgal güçleri evleri boşalttı ve bunlardan İbrahim El-Akkari’nin evinde yıkım faaliyetlerini fiilen başlattılar.

Kaynaklara göre en az bin askerden oluşan bir işgal birliği bugün sabah saatlerinden itibaren Kudüs’teki Şa’fat mülteci kampını kuşatmaya alarak giriş ve çıkışları kapattı. Sonra şehit İbrahim El-Akkari ile şehit Muhammed Ali’nin ailelerinin evlerini sardı ve evlerin yıkılacağı bildirimi yaparak içlerinin boşaltılmasını istediler. İşgal güçleriyle birlikte kampa yıkım araçlarının da sokulduğu ve şehit ailelerinin evlerine yanaştırıldıkları ifade edildi.

İbrahim El-Akkari 5 Kasım 2014 tarihinde Kudüs’ün Şeyh Cerrah mahallesinde işgalci siyonistlere karşı bir araçlı eylem gerçekleştirmesi üzerine şehit edilmişti. Eylemde işgalci askerlerden ve polislerden de bir kişi ölmüş on kişi yaralanmıştı.

Muhammed Ali isimli genç ise geçtiğimiz Ekim ayında, Kudüs’ün Babu’l-Amud mahallesinde üç işgalci askerin yaralanmasına neden olan bir bıçaklı eylem gerçekleştirmesi üzerine şehit edilmişti. Eylemde yaralanan işgalci askerlerden birinin durumunun ağır olduğu bildirilmişti. İşgal yönetimi şehit edilen Muhammed Ali isimli gencin cesedini henüz ailesine teslim etmiş değil.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.