FotoğraflarHaberlerİranOrtadoğu

11 Şubat Yürüyüşleri – Fotoğraf Galerisi 1

11 Şubat zafer yürüyüşü İran’ın her tarafında, milyonluk halk kitlelerinin başlar üzerinde tutulan Kuran-ı Kerim’in altından geçmesiyle resmen başladı.

İran halkı bugün 31. zafer yıl dönümünün başında bir kez daha birlik ve bütünlüğe dair yeni bir ihtişam örneğine imza atmış oldu.

Bu arada Tahran sokakları bugüne kadar görmediği insan seline şahid oluyor. Yürüyüşçülerin haykırdıkları sloganlar arasında “Kahrolsun ABD emperyalizmi”, “Kahrolsun İsrail”, “Kahrolsun istilacı İngiltere”, “Allah’ın Laneti iç ve Dış fitneciler üzerinde olsun” “Bütün Müslümanlar el ele!” , “Kahrolsun İslam düşmanları! Yaşasın sünni şii kardeşliği!”, “Tek yol İslam! Yaşasın Kur’an!” gibi sloganlar sıkça duyulurken İslam İnkılâbı nizamı, Rehberlik ve Velayet-i Fakih sisteminden yana atılan sloganlar da daha gür bir şekilde haykırılıyor.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’la bütün bakanlar ve üst düzey yetkililerinin de, halkın arasına karışarak kalabalıklar arasında sloganlara eşlik edip yürüyüşe katıldılar. Tahran Azadi alanına toplanan milyonluk halk kitlelerine bir konuşma yapan cumhurbaşkanı Ahmedinejad, nükleer teknoloji ve enerji konusunda İran’ın hakkını bir kez daha hatırlatarak bu hakkın tam olarak sağlanması yönünde sonuna kadar kararlı olduklarını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.