FotoğraflarHaberlerİranOrtadoğu

11 Şubat Yürüyüşleri – Fotoğraf Galerisi 2

İran’ın kahraman milleti bir kez daha İslam inkılabının zafer gününün yıl dönümünde ülke çapında düzenlenen şanlı yürüyüşlere katılarak İran İslam cumhuriyeti kurucusunun emelleri ile biat tazeledi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin kahraman halkından sokağa çıkma imkanı olan herkes sokağa çıkarak İslam düşmanlarına ve dünya müstekbirlerine bir kez daha gereken dersi verdi.

Bu gün İran’ın her yeri İslam inkılabının zafer yıl dönümü 22 Behmen’de, ülkelerine, İslam’a ve nizama gönül bağlamış olan ve 1979 yılında Allahu Ekber haykırışları uğruna şehit düşenlerin ansına İran’ı İmam Humeyni ve şehitlerin anıları ile çınlatan ve İslam inkılabının getirilerini savunmaktaki coşku ve şevklerini sergileyen İranlıların izzet, şeref, gayret ve basiretinin arenası oldu.

Kahraman İran milleti bu gün yeni bir hamasete imza atarak bir kez daha dünyalıların gözünü bu milletin iktidar, vahdet ve gönül birliği ile kamaştırmak için adeta sabırsızlanıyordu.

Bu gün İran milletinin yazdığı bu yeni hamaseti yerli yabancı, dünyanın dört bir yanından gelen 1200 gazeteci tüm dünyaya duyurdu.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.